Korkové podložky pre gramofóny


Korkové podložky pre gramofóny

Korkové podložky pre gramofóny. Málokto vie, ale korok je užitočný materiál aj v takej úzkej oblasti, akou je výroba gramofónov, presnejšie gramofónových podložiek. Gramofónová podložka chráni platne pred poškriabaním a zlepšuje pohodlie pri počúvaní. Najobľúbenejšími gramofónovými podložkami sú najčastejšie gumené podložky a tie z korku. Korkové podložky bývajú zvukovo o niečo mäkšie, gumené podložky majú pri prehrávaní väčší tlmiaci účinok. Ak je vzduch v miestnosti suchý, môže byť výhodné prejsť na gumenú alebo korkovú podložku, aby sa minimalizovali statické efekty. Často sa používa korková podložka, pretože pohlcuje vibrácie generované motorom a produkuje menej statickej elektriny ako plstené podložky.


Korkové podložky pre gramofóny

Zaujímavosťou je, že gramofóny využívajú ako podložku aj gumokorkový materiál. Korok aj gumový korok fungujú najlepšie na plechoch. Jedna vec, ktorú si treba zapamätať pri pridávaní gumenej podložky gramofónu alebo korkovej podložky na váš gramofón, je, že budete musieť resetovať gramofón VTA, pretože tieto podložky sú takmer vždy hrubšie ako plstená podložka, ktorú nahrádzajú.


Korkové podložky pre gramofóny. Korkové rohože sa zdajú byť zvukovo o niečo mäkšie. Pravdepodobne korok robí najväčší rozdiel vo zvuku zo všetkých podložiek. Táto väčšinou lacná možnosť je skvelá na vytvorenie hladkého kontaktu medzi tanierom a tanierom, vďaka čomu je neuveriteľne ľahké oddeliť disk po použití. Ďalšou výhodou korkových podložiek je, že sú veľmi vďačným materiálom na tlač všemožných vzorov. Internet je plný jedinečných podložiek pre milovníkov analógového zvuku. A ak nenájdete nič pre seba, môžete si takýto vzor vytvoriť sami a položiť ho na podložku.


Pridaj komentár

X
Objednať vzorky korku
Share via
Copy link