Gumovo-korkový materiál

Gumový korok sa používa ako tepelná a zvuková izolácia. Naša ponuka obsahuje gumokorkové panely v rôznych hrúbkach, ktoré prispôsobujeme individuálnym požiadavkám zákazníka. Predávame aj gumené zátky v rolkách na plávajúce podlahy a lepené masívne podlahy.

Zobrazuje sa všetkych 10 výsledkov

Čo je to gumový korok?

Gumový korok je zmesou korkových granúl a gumy spájanej PU. Vyrába sa viacstupňovým procesom, pri ktorom sa vplyvom PU spojiva spája prírodný korok s gumovým granulátom. Gumový korok je považovaný za prírodný a recyklovateľný tesniaci materiál, a to najmä vďaka jeho ekologickej a ekologickej výrobe. Vďaka vysokému obsahu gumy možno tento vysoko flexibilný a odolný materiál klasifikovať ako elastomérne tesnenie.

Vlastnosti gumového korku ako tesniaceho materiálu

Hoci gumokorok prichádza v rôznych pomeroch miešania, materiál má mnoho v podstate rovnakých vlastností. Zmes korkovo-kaučukového granulátu sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči kyselinám a poveternostným vplyvom a obmedzenou odolnosťou voči ozónu a zásadám. V porovnaní s inými tesniacimi fóliami je gumová zátka vďaka svojmu zloženiu odolná voči oderu. Materiál sa tiež vyznačuje vysokou hustotou a mechanickou pevnosťou, čo mu umožňuje izolovať vzduchový a zvukový hluk. Z tohto dôvodu sa tento materiál používa okrem iného ako tesniaci materiál, ktorý tlmí vibrácie. na izoláciu kročajového hluku. Ďalšou výhodou je pevnosť materiálu v tlaku a rozmerová stálosť.

Stručný prehľad o výhodách a vlastnostiach materiálu

Gumové korkové valčeky majú nasledujúce výhody:

Dobrá odolnosť voči kyselinám
Dobrá odolnosť voči poveternostným vplyvom
Podmienená odolnosť voči ozónu a zásadám
Odolný voči oderu a tlaku
Tepelne izolačné
Akustická a tepelná izolácia
Stručne povedané, gumový korok je odolný voči rôznym tepelným a mechanickým zaťaženiam. Vďaka tomu je tesniaci materiál vhodný pre širokú škálu aplikácií ako zvuk pohlcujúci a tepelne izolačný tesniaci materiál.

Oblasti použitia gumovo-korkových tesnení

Tesniaci materiál sa používa v mnohých oblastiach a odvetviach. Materiál dostupný v kotúčoch. Ako výrobca tesnení ich v prípade potreby režeme predovšetkým na ploché tesnenia.

Tento materiál sa používa ako izolácia kročajového hluku. Vďaka vysokej mernej hmotnosti a vysokému stupňu izolácie je možné tesniaci materiál použiť aj ako tepelnú izoláciu. Gumový korok vďaka svojej rozmerovej stálosti a vysokej elasticite vyrovnáva nerovné podlahy, a preto ho možno použiť ako podložku pre takmer všetky podlahy.

Inštalácia gumenej korkovej podložky

Nástroje a materiály:

Gumovokorková podložka: Uistite sa, že podložka je vhodná pre daný typ podlahy a má požadovanú hrúbku pre zvukovú izoláciu a tlmenie nárazov.

Meracia páska: Na presné meranie a rezanie podkladu.

Úžitkový nôž alebo nožnice: Na strihanie podkladu tak, aby zodpovedal rozmerom miestnosti.

Lepidlo alebo páska: V závislosti od konkrétneho produktu možno budete potrebovať lepidlo alebo pásku na upevnenie spojov.

Kroky inštalácie:

Pripravte si substrát:
Uistite sa, že podklad je čistý, suchý a rovný. Odstráňte všetky nečistoty a nepravidelnosti.

Aklimatizácia nadácie:

Nechajte základný náter aklimatizovať sa v miestnosti počas odporúčaného času, zvyčajne 24 až 48 hodín.

Rozšírte podklad:

Gumovokorkovú dosku rozvaľkajte po celej podlahe a uistite sa, že siaha k stenám s miernym presahom.

Orezať podľa:

Pomocou meracej pásky určte rozmery miestnosti a podľa toho podložku odrežte kancelárskym nožom alebo nožnicami.

Inštalácia švu (ak je to potrebné):

Upevnenie na zem:

Budete musieť použiť lepidlo na podlahu, ktoré je vhodné pre podkladový materiál.

Nainštalujte podlahu:

Keď je gumená korková podložka bezpečne na svojom mieste, môžete začať inštalovať podlahový materiál podľa pokynov výrobcu.

Odrežte prebytok:

Orezajte prebytočný podklad okolo okrajov miestnosti nožom.

Skončiť:

V prípade potreby nainštalujte soklové lišty alebo lišty, aby ste zakryli všetky medzery na okrajoch.