Izolační korok

Expandovaný korok sa používa ako: tepelná a akustická izolácia vonkajších a vnútorných stien, ako aj podláh, stropov, tepelná a akustická izolácia stropov (ako izolačný materiál pre betónové potery), tepelná a akustická izolácia plochých a šikmých striech a terás, vibrácie izolácia strojov a zariadení, vybavenia a priestorov a materiálov na povrchovú úpravu a dekoráciu.

Zobrazuje sa všetkych 13 výsledkov

Výroba expandovaného korku:

Expandovaný korok, tiež nazývaný korkový aglomerát, je materiál získaný z prírodných korkov, ktoré sa melú na malé granule a následne sa podrobujú procesu expanzie. Tu sú všeobecné kroky pri výrobe expandovaného korku:

Zber prírodných korkov: Podobne ako pri výrobe tradičných korkov, proces začína zberom kôry z korkového duba.

Mletie zátky: Zozbierané zátky sa potom melú na jemné pelety. Táto fáza vám umožňuje získať surovinu, ktorá bude podrobená ďalším procesom.

Expandovanie: Korkové granule sú vystavené procesu expanzie, ktorý zahŕňa použitie vysokého tlaku a teploty. Tým sa zväčší objem korku a vytvorí sa štruktúra s väčšími vnútornými dutinami.

Triedenie a spracovanie: Expandovaný korok sa potom triedi podľa zrnitosti a kvality. Môže tiež prejsť ďalšími krokmi spracovania v závislosti od zamýšľaného použitia.

Konečné spracovanie: Korkový aglomerát môže byť podrobený rôznym procesom, ako je tvarovanie, rezanie alebo vrstvenie, aby sa prispôsobil špecifickým aplikáciám.

Aplikácia expandovaného korku:

Zvuková izolácia: Expandovaný korok sa používa ako zvukovo izolačný materiál v stavebníctve. Vďaka svojej štruktúre s veľkými vnútornými dutinami dokonale tlmí zvuky.

Tepelná izolácia: Vďaka izolačným vlastnostiam korku je možné použiť na tepelnú izoláciu budov tepelný aj akustický expandovaný korok.

Materiál pre technické korky: Expandovaný korok možno použiť pri výrobe rôznych technických produktov, ako sú tesnenia, tesnenia a prvky tlmiace nárazy.

Materiál pre remeselné a umelecké projekty: Expandovaný korok je ľahký, ľahko sa s ním pracuje a má atraktívnu textúru, vďaka čomu je obľúbený pre remeselné a umelecké projekty.

Balenie: Expandovaný korok je možné použiť pri výrobe obalov ako ochrannú vložku, tak aj ako materiál samotného obalu.

Nábytok a interiérové ​​vybavenie: Tento materiál je možné využiť pri výrobe nábytku alebo interiérových dizajnových prvkov pre jeho ľahkosť, flexibilitu a estetiku.

Expandovaný korok je v niektorých aplikáciách alternatívou k prírodnému korku, najmä tam, kde sú dôležité izolačné vlastnosti a ľahkosť materiálu.

Inštalácia expandovaného korku na vonkajšie steny je podobná procesu, ktorý sa používa pri polystyréne.

Rovnako ako pri polystyréne je potrebné korok prekryť sieťovinou a omietkou, aby bol chránený pred poveternostnými vplyvmi. Nižšie nájdete prispôsobeného sprievodcu:

Príprava povrchu:

Uistite sa, že povrch steny je čistý, suchý a bez akejkoľvek kontaminácie.
Opravte všetky poškodenia a vyhlaďte všetky nerovnosti na povrchu steny.
Príprava materiálu:

Vyberte korkové pláty vhodných rozmerov podľa dizajnu.
Pred inštaláciou korkové dosky skladujte podľa odporúčaní výrobcu.
Lepenie korku:

Naneste korkové lepidlo na jednu stranu listu a rovnomerne ho rozotrite po povrchu steny.
Korkovú dosku priložte k stene a opatrne ju pritlačte, aby medzi korkom a stenou nevznikol vzduch.
Tento postup opakujte pre každý list.
Mechanická montáž (voliteľné):

V prípade potreby použite dodatočné mechanické upevnenie, ako sú skrutky alebo hmoždinky.
Pokrytie sieťoviny:

Po nalepení korku naneste skrytú sieťovinu po celej ploche korku a pripevnite ju v súlade s odporúčaniami výrobcu.
Nanášanie omietky:

Keď je sieťka na svojom mieste, naneste na povrch korku vrstvu omietky a opatrne ju rozotrite.
V závislosti od vašich estetických preferencií si môžete vybrať omietku štrukturálnu alebo hladkú.
Skončiť:

Po nanesení omietky upravte povrchovú úpravu podľa svojich preferencií, napríklad náterom alebo nanesením vhodných dekoratívnych náterov.
Dodržiavajte odporúčania výrobcu pre konkrétny typ expandovaného korku, sieťoviny a omietky, aby ste zabezpečili primeranú ochranu pred poveternostnými vplyvmi a získali odolný a estetický povrch.