BLOG

Balenie produktu vyrobené z korku

Inovatívny korkový materiál sa používa v dizajne obalov a ďalších. Takto sa začal príbeh tohto ideálneho materiálu pre udržateľný dizajn obalov. Korkové materiály pochádzajú najmä z oblasti Stredomoria. Korkový dub, z ktorého sa korok získava, pochádza z juhozápadnej Európy a severozápadnej Afriky a je jedným z najbežnejších druhov stromov v Portugalsku.

Portugalsko produkuje 61 %, potom Španielsko takmer 30 % a Taliansko menej ako 10 %. Pri ťažbe korku sa nepoškodia žiadne stromy. Pri odzátkovaní sa vonkajšia vrstva odstráni. Po extrakcii korkový dub jednoducho vytvorí novú vrstvu kôry. Tento proces sa môže opakovať každých 9 rokov. Tak ako zbierame vlnu od oviec, aj stromy budú odkorkované a budú ju produkovať 150 rokov.


Čo robí korok úžasnou prírodnou surovinou, ideálnou na ekologické balenie?

Korok má jedinečné vlastnosti a textúru. Je to prirodzené rastlinné tkanivo – ako úľ mikroskopických buniek obklopený plynom a pokrytý polymérom a voskom. Tieto prvky mu dodávajú tuhosť, nepriepustnosť a pružnosť, vďaka čomu je vynikajúcou voľbou pre trvalo udržateľný dizajn obalov.

Naša súčasná technológia to v laboratóriu nedokázala napodobniť. Len malý kúsok korku, podobný kocke cukru, obsahuje asi 60 miliónov týchto vzduchom naplnených buniek, čo z neho robí jedinečný materiál, ako sú vrstvy a vrstvy mikroskopickej bublinkovej fólie.


Korok je veľmi účinný izolačný materiál s výbornými vlastnosťami tlmenia nárazov. Vďaka tomu má vynikajúcu vlastnosť chrániť obsah, vďaka čomu je veľmi vhodným obalovým materiálom. Je ohňovzdorný a neprodukuje toxické plyny. Protišmykový povrch možno vytvoriť jednoduchým odrezaním povrchu. Jeho vysoká pružnosť a nepriepustnosť je jednou z najznámejších vlastností korku.

Korok však nie je drevo, ale mŕtve tkanivo, je ľahostajný k látke, čo znamená, že sa neuvoľňuje žiadna chuť ani vôňa. Táto veľká hygienická hodnota je oceňovaná v mnohých kreatívnych odvetviach. Použitie korku pre trvalo udržateľný dizajn obalov môže byť ideálnym riešením pre mnoho typov produktov.


Korok je surovina, 100% opätovne použiteľná, 100% recyklovateľná, 100% prírodná, ekologická možnosť, nápad na obalový dizajn, ktorý vyniká na poličke. Možnosti sú nekonečné a čo o materiáloch často nepočujeme, proces recyklácie nikdy nekončí. Teraz je čas na inovácie.

Od pôvodného korku až po fľaše na víno teraz môžeme vidieť použité korkové obaly Dizajn fliaš, balenie potravín, označovanie vína, kozmetické obaly a ďalšie. Vo svete, kde sú ekologické obalové riešenia čoraz viac žiadané, je tento všestranný materiál dokonalou voľbou. Silné posolstvo k cieľovej skupine vysiela aj obal z korku, čisto prírodného materiálu.


Korok sa teraz transformuje do jedinečných dizajnov od nábytku cez riad až po produkty osvetlenia. Využití korku je nespočetne veľa. Korkový materiál je možno netradičný prístup, no je 100% ekologický. Produktovým dizajnérom, obalovým dizajnérom a inovátorom vo všeobecnosti ponúka kreatívnu slobodu. Tento materiál môžete použiť na balenie potravín, etikety na víno alebo škatule. Napriek tomu ľahko priťahuje pozornosť zákazníkov.

Zahrievanie nákladného auta korkom


Korok je trvanlivý, priedušný, odolný voči hmyzu, spomaľuje horenie, je odolný voči plesniam a je obnoviteľný zdroj. Tak prečo nie aj ako izolácia vozidla? Rovnakú otázku si pred 3 rokmi položil aj nemecký pár, ktorý sa rozhodol svoj nápad zrealizovať. Celý proces opísala na svojom blogu https://nebendemweg.de/.

Korok ako izolačný materiál bol prvýkrát použitý v historických drevených trupoch lodí. Predtým sa korok používal v obytných autách a dodávkach, ale nebol hlavným izolačným materiálom, takže myšlienka páru z Nemecka udáva trend. Aby korok vydržal všetky vibrácie vozidla, použili kontaktné lepidlo.

Korkové dosky na podlahe nákladného auta dokonca vydržia chôdzu so špinavými topánkami po nanesení niekoľkých vrstiev farby. Korková izolácia zostáva priedušná, takže nehrozí kondenzácia tepla.

Pre výber správneho typu korku bola rozhodujúca tepelná vodivosť korku. V závislosti od variantu je to 0,04 až 0,06 W / (m • K). Táto jednotka znamená watty na meter a Kelvin. Nižšia hodnota teda znamená horšiu tepelnú vodivosť a teda lepšiu izoláciu. Na izoláciu pri stavbe expedičných vozidiel sa používajú plasty s hrúbkou minimálne 20 mm.


Voľba padla na 25mm technický korok. Dosky a lepenie je najlepšie robiť v dvoch ľuďoch, čo je oveľa rýchlejšie a pohodlnejšie riešenie ako práca sama. Pred samotným začatím prác odporúčame vykonať niekoľko testov priľnavosti na danom podklade. Lepidlo drží na stenách tak dobre, že kúsky korku je možné odstrániť iba dlátom.

Jednoznačne najnáročnejšia práca je meranie a úprava korkových plátov. Stolová píla bola najvhodnejšia na dlhé rovné rezy alebo úkosy. Priehlbiny boli vyrezané jemnou pílkou na železo. Osadenie alebo prepracovanie išlo dobre brúsnym papierom a rezacím nožom.

Upevnenie narezaných panelov sa najlepšie vykonáva so štyrmi ľuďmi. Po prilepení lepidla už nie je možné korok posúvať alebo zatláčať. Ten sa najskôr nanesie na korkovú dosku a stenu pomocou 4 mm velúrového valčeka. Pri teplote spracovania 15 až 27 °C lepidlo schne, kým už nie je biele, ale priehľadné.


Rovnako ako pri položení korku ako podlahy, čerstvo nalepené panely treba ešte udrieť bielou gumenou paličkou (čierne zanecháva škvrny). Pri kontaktných lepidlách nie je lepiaca sila tým väčšia, čím viac lepidla sa aplikuje, ale závisí od tlaku. Dôležité bolo tiež osadiť a nainštalovať korkové panely pri podobnej teplote. Korok je možné natrieť, avšak na to, aby farba rovnomerne pokryla korok, boli potrebné dve vrstvy farby. Na spoje medzi panelmi je možné použiť tesniacu zátku bostik. Táto hmota sa oveľa ľahšie rozbije na praskliny.

Ďalší cestovatelia z Nemecka opisujú, že počas ich cesty do Malej Ázie neboli žiadne problémy s korkovou izoláciou. Od vnútornej teploty nad 40 °C až do -11 °C počas zimnej exkurzie nepoškodí spojenie korkových dosiek ani teplo, ani chlad. Rôzne hrbole nemali žiadny vplyv na trvanlivosť nalepeného korku. Čo sa týka čistenia, korkové povrchy sú nenáročné na údržbu.

Najmä na stenách, kde je pod korkovou farbou ešte farba, sa špina dala ľahko zotrieť. Len tam, kde je lak nanesený na holý korok, je lepšie použiť tri vrstvy laku namiesto dvoch. Izolácia spoľahlivo chráni pred chladom zvonku. V praxi korok vynikal, ako sa sľubovalo, svojou odolnosťou, odolnosťou voči plesniam a škodcom, dobrou tepelnou a zvukovou izoláciou, udržateľnosťou a dobrou vnútornou klímou.


Jedinečný korkový palác v Poľsku


Jedinečný korkový palác v Poľsku

Jedinečný korkový palác v Poľsku. V Moja Wola (predtým Kuźnica Sośniewska, osada v okrese Ostrów, Veľkopoľské vojvodstvo v obci Sośnie, na okraji obce Sośnie, asi 25 km juhozápadne od Ostrów Wielkopolski, v Poľsku) stojí drevený hrad na slatinnom železnom základe. , ktorý bol postavený pre vojvodu z Brunswicku bol postavený. od Olesnice Wilhelmovej. Architektúra paláca odkazuje na švajčiarsky štýl, ale neodlišuje ho od iných stavieb tohto typu.Fasády paláca sú pokryté kôrou z korkového dubu, čo je európsky unikát. Je to jedna z dvoch budov na našom kontinente, ktoré využili takúto nezvyčajnú fasádu. V našom obchode nájdete aj korok tohto jedinečného paláca:


Jedinečný korkový palác v Poľsku

Jedinečný korkový palác v Poľsku. Palác bol postavený v roku 1852. Z roka na rok sa jej technický stav zhoršuje a panujú obavy o budúcnosť budovy. V Európe sú vraj len dva takéto paláce, hoci všetky zdroje uvádzajú len jeden poľský palác a zopár malých pavilónov, napr. v Roman Barbarini alebo na Pávom ostrove v Berlíne. Je teda veľká pravdepodobnosť, že poľská pamiatka je unikát.

Dubová kôra, ktorá pokrýva steny paláca v Mojej Wole, bola špeciálne dovezená z Portugalska. Zámok, ktorý sa nachádza v anglickom parku, sa vďaka nezvyčajnému materiálu fasády stáva prvkom okolitej krajiny a celok vytvára úžasnú atmosféru. Pôvodne patrili palácové komplexy Międzybórzu, od roku 1886 boli centrom majetku „Moja Wola“ baróna Daniela von Diergardta a od roku 1891 jeho vdovy Agnes von Diergardt.


Jedinečný korkový palác v Poľsku

Po vojne bola ako mnohé pamiatky znárodnená a v jej drevených stenách sídlila prvá poľská ženská technická škola, ktorá pripravovala lesníkov. V roku 1975 boli premiestnení do Starého Sączu. V rukách štátnych lesov zostal až do roku 1992, kedy sa stal majetkom obce a následne bol predaný súkromnému vlastníkovi. Zámok a priľahlý park sú zapísané v evidencii nehnuteľných pamiatok Veľkopoľského vojvodstva.

Keďže iný súkromný vlastník so vzácnym zámkom nič nezmôže, milovníci kultúry a pamiatok sa spojili, aby vzácnu stavbu zachránili. Postup práce tejto facebookovej skupiny môžete sledovať na tejto adrese:

Zachráňme palác v My Wola.

https://www.facebook.com/ratujmymojawole


Drevená piecka s korpusom z prírodného korku


Drevená piecka s korpusom z prírodného korku

Drevená piecka s korpusom z prírodného korku. Natura sú ocenené kachle na drevo navrhnuté portugalským dizajnérskym štúdiom Inngage.

https://www.inngage.pt/project/natura/

Štruktúra dáva jedinečný charakter vďaka korkovej vonkajšej vrstve.

Natura sú kachle na drevo určené pre Fogo Montanha

https://www.fogo-montanha.com/

en bol navrhnutý tak, aby dodal priemyselnému produktu prirodzenejší dojem. Nápad použiť korok ako hlavný obkladový materiál vznikol z túžby poskytnúť užívateľovi hmatový zážitok z kachlí a tým aj lepší pocit tepla.


Drevená piecka s korpusom z prírodného korku

V súlade s filozofiou jednoduchej konštrukcie je teleso kachlí vyrobené z ocele a na jeho konštrukciu sú položené a upevnené korkové profily. Tieto profily sú oddelené od oceľovej konštrukcie, aby sa zabránilo stmavnutiu korku v priebehu času.

Vyrobené z modulárnych korkových profilov, pripomína staré radiátory a zároveň tento materiál zvyšuje bezpečnosť tým, že umožňuje používateľom bezpečne sa dotýkať a ohmatávať kachle na drevo, vďaka čomu je toto zariadenie vhodné do každej miestnosti v domácnosti.


Drevená piecka s korpusom z prírodného korku

Drevená piecka s korpusom z prírodného korku. Príroda ako výskumný projekt má viac ako dva roky. Vzťah medzi zástrčkou a spaľovacou komorou bol skúmaný a vylepšený, aby sa zabezpečila správna cirkulácia vzduchu, jednoduchá inštalácia a zároveň bezpečnosť užívateľa pri interakcii s kachľami na drevo prostredníctvom prísnych testov používania.


Dom z prírodného korku v Barcelone


Dom z prírodného korku v Barcelone

Dom z prírodného korku v Barcelone. Architektka Elisabetta Quarta Colosso zo španielskej firmy El Fil Verd navrhla samostatný dom obložený prírodnými korkovými panelmi na okraji parku Garraf v Barcelone. Tu je korok nielen energeticky účinný a izolačný, ale bol použitý aj na zabezpečenie integrácie budovy do prírodného prostredia. Dom postavili pre manželský pár na dôchodku, ktorý sníval o bývaní obklopenom prírodou v nízkoenergetickom dome.

Konštrukčné obmedzenia zahŕňali strmý terén orientovaný na sever a obmedzený rozpočet klienta. V tomto kontexte architekt videl projekt ako príležitosť ukázať, že je možné postaviť pasívne a bioklimatické dizajnové budovy za dostupné náklady.


Dom z prírodného korku v Barcelone

Plánovacie predpisy umožňovali rozvoj až troch úrovní. Namiesto toho sa architekt rozhodol vytvarovať dom ako dvojpodlažnú kubatúru, aby lepšie zapadol do prostredia. Budova sa otvára na sever na vrch Montserrat a ponúka krásny výhľad na park.

Na druhej strane fasády smerujúce do ulice a susedov sú zámerne ponechané bez otvorov, čo zabezpečuje súkromie obyvateľov. Obývacia izba a spálňa sú na prízemí; Na prvom poschodí je druhá spálňa a veľká terasa so soláriom a záhradou. Každá izba v dome umožňuje vidieť les z iného uhla.


Dom z prírodného korku v Barcelone

Dom z prírodného korku v Barcelone. Na dosiahnutie mimoriadne energeticky efektívnej budovy architekt vykonal podrobnú štúdiu miestnej klímy a topografie lokality a použil celý rad stratégií bioklimatického dizajnu, ktoré zohľadňujú chladné zimy aj horúce letá. Jednou z týchto stratégií je vytvoriť smer; Je umiestnený pozdĺž severojužnej osi, aby maximalizoval slnečné žiarenie v zime a podporoval efektívne prirodzené vetranie v lete.

Na vykurovanie domu slúži presklená časť južnej fasády ako solárny ohrev vďaka skleníkovému efektu. Slnečné žiarenie, ktoré má v týchto mesiacoch menší uhol, preniká dovnútra a premieňa sa na teplo, čím zvyšuje teplotu obydlia.

Steny Trombe-Mitchell na južnej fasáde fungujú ako horúce komory, ktoré počas dňa dosahujú vysoké teploty a vyžarujú ich dovnútra konvekciou a žiarením. Na severnej strane boli otvory minimalizované, aby nemali negatívny vplyv na tepelnú bilanciu.


Korkové podložky pre gramofóny


Korkové podložky pre gramofóny

Korkové podložky pre gramofóny. Málokto vie, ale korok je užitočný materiál aj v takej úzkej oblasti, akou je výroba gramofónov, presnejšie gramofónových podložiek. Gramofónová podložka chráni platne pred poškriabaním a zlepšuje pohodlie pri počúvaní. Najobľúbenejšími gramofónovými podložkami sú najčastejšie gumené podložky a tie z korku. Korkové podložky bývajú zvukovo o niečo mäkšie, gumené podložky majú pri prehrávaní väčší tlmiaci účinok. Ak je vzduch v miestnosti suchý, môže byť výhodné prejsť na gumenú alebo korkovú podložku, aby sa minimalizovali statické efekty. Často sa používa korková podložka, pretože pohlcuje vibrácie generované motorom a produkuje menej statickej elektriny ako plstené podložky.


Korkové podložky pre gramofóny

Zaujímavosťou je, že gramofóny využívajú ako podložku aj gumokorkový materiál. Korok aj gumový korok fungujú najlepšie na plechoch. Jedna vec, ktorú si treba zapamätať pri pridávaní gumenej podložky gramofónu alebo korkovej podložky na váš gramofón, je, že budete musieť resetovať gramofón VTA, pretože tieto podložky sú takmer vždy hrubšie ako plstená podložka, ktorú nahrádzajú.


Korkové podložky pre gramofóny. Korkové rohože sa zdajú byť zvukovo o niečo mäkšie. Pravdepodobne korok robí najväčší rozdiel vo zvuku zo všetkých podložiek. Táto väčšinou lacná možnosť je skvelá na vytvorenie hladkého kontaktu medzi tanierom a tanierom, vďaka čomu je neuveriteľne ľahké oddeliť disk po použití. Ďalšou výhodou korkových podložiek je, že sú veľmi vďačným materiálom na tlač všemožných vzorov. Internet je plný jedinečných podložiek pre milovníkov analógového zvuku. A ak nenájdete nič pre seba, môžete si takýto vzor vytvoriť sami a položiť ho na podložku.


Auto potiahnuté korkom


Auto potiahnuté korkom

Auto potiahnuté korkom. Zátky z fliaš sa používajú v naozaj nezvyčajných oblastiach. Jedným z nich, ktorý sa používa prinajmenšom na niekoľkých miestach po celom svete, je použitie korkových zátok na fľaše ako novej „karosérie“. Prvé z áut, ktoré sme našli na internete, je BMW Isetta. Jeho americký kupec Daune Sanders strávil takmer rok lepením 1900 dopravných zápch na povrch svojho malého auta.


Auto potiahnuté korkom

“Keď som začal s projektom, hľadal som na internete a nikde na svete som nenašiel, že by niekto zostrojil korkovú gitaru. Jedna bola v Portugalsku, ale bola pochybná. prírodný korok,” hovorí Jose Rodrigues. Trvalo dve rokov na stavbu gitary. Vznikla ako súčasť jeho diplomovej práce. Prvý rok umelec venoval akademickému výskumu a ďalší navrhol a vyrobil nástroj, ktorého hmotu tvorí 75 % expandovaný korok. Projekt sa začal v roku 2019 značka, ktorú spustil Joao Rodrigues a jeho kolega.Firma Mai’Land Guitars už takúto gitaru ponúka za 1000 eur a niekoľko rozšírených korkových obalov.


Auto potiahnuté korkom. Ďalšie vozidlo tohto typu bolo videné v Los Angeles a jeho majitelia sa novou akvizíciou pochválili aj online. Tretí príklad, s ktorým sa môžeme stretnúť pri hľadaní informácií o podobných predstavách o majiteľoch áut, pochádza z Francúzska. Claude Penin, bývalý cyklista na dôchodku a milovník kvalitných vín, spojil svoje dve vášne s nezvyčajnými prácami s korkovými zátkami.

Recyklácii korkových zátok sa venuje už päť rokov. Spočiatku bol jeho vášňou korkové bicykle, ale keď mu kamarát daroval jazdený Renault, skočil po príležitosti a vozidlo skončilo úplne pokryté zátkami od vína. Vďaka svojej práci v tejto oblasti je známy ako „Papa Bouchon“.


Expandovaná korková gitara


Expandovaná  korková gitara

Expandovaná korková gitara. Prvá korková elektrická gitara na svete bola vyvinutá vo Viana do Castelo dizajnérom Joãom Rodriguesom. Hlavným materiálom na výrobu tejto gitary je expandovaný korok, ktorý sa zvyčajne používa ako náter a tepelná izolácia v budovách. Zvyšných 25% tejto jedinečnej gitary je z recyklovaného dreva použitého na rameno a stred tela, vďaka čomu je nástroj ľahší a zelenší.


Expandovaná  korková gitara

Expandovaná korková gitara. “Keď som začal s projektom, hľadal som na internete a nikde na svete som nenašiel, že by niekto zostrojil korkovú gitaru. Jedna bola v Portugalsku, ale bola pochybná. prírodný korok,” hovorí Jose Rodrigues. Trvalo dve rokov na stavbu gitary. Vznikla ako súčasť jeho diplomovej práce. Prvý rok umelec venoval akademickému výskumu a ďalší navrhol a vyrobil nástroj, ktorého hmotu tvorí 75 % expandovaný korok. Projekt sa začal v roku 2019 značka, ktorú spustil Joao Rodrigues a jeho kolega.Firma Mai’Land Guitars už takúto gitaru ponúka za 1000 eur a niekoľko rozšírených korkových obalov.


Gitaru Mai’Land Guitars oficiálne predstavil Alto Minho 12. novembra 2019 počas koncertu v kultúrnom centre Viana do Castelo v rámci programu 8. národného stretnutia študentov dizajnu (ENED), ktoré sa uskutoční v hlavnom meste tohto roku. ročníka, na tému „Dizajn, priemysel a remeselné umenie“.

Všetky produkty vytvorené spoločnosťou João majú elegantný dizajn, minimálnu povrchovú úpravu, výraznú portugalskú črtu a používajú korok. V súčasnosti dizajnér/hudobník už vyvíja novú gitaru a zároveň zlepšuje kvalitu tohto krásneho prvého modelu. Ďalšou novinkou v roku 2020 bola skriňa nástroja vyrobená z listov prírodného korku (90%) a dreva, čo dáva pevnú a ľahkú konštrukciu. Všetko drevo použité na gitaru alebo puzdro je recyklované.


Sprejový korok – aplikácia


Sprejový korok - aplikácia

Sprejový korok – aplikácia. Ako stavebná veda napreduje, snažíme sa využívať najnovšie technológie na získanie správnych riešení. Niekedy môže táto technológia miešať staré a nové spôsoby a nemusí to byť toxické. Striekaný korok je vynikajúcim príkladom inovatívneho a osvedčeného riešenia vonkajšej úpravy budov, tepelnej izolácie a hydroizolácie s použitím starého prírodného stavebného materiálu.

Sprejový korok je alternatívou k farbe alebo štuku so zmesou 80% korkových granúl a 20% farby na vodnej báze, ktorá je dostupná v mnohých farebných variantoch. Sprejový korok vyzerá veľmi ako štuk. Jeho povrch je štruktúrovaný a jemný na dotyk. Je veľmi podobná farbe, len je hustejšia. Dodáva sa v toľkých farbách ako pri akejkoľvek farbe a môžete ju aj tónovať.

Korok v spreji môžete použiť takmer na akýkoľvek povrch, ktorý natriete tradičnou farbou. Môžete ho nastriekať priamo na všetky druhy vonkajších stien vášho domova. Textúra korku tiež vytvára pekný protišmykový povrch, vďaka čomu je ideálny na terasy a chodníky. Korok nie je taký horúci na dotyk ako murivo a kameň, preto je ideálny na terasy pri bazénoch. Ako alternatívu k striekanej pene môžete použiť aj rozprašovaciu zátku vo výklenkoch vnútorných stien na utesnenie vzduchových otvorov.

Na rozdiel od peny s uzavretými bunkami je korok v spreji priedušný a prepúšťa vodnú paru, čo umožňuje rýchlejšie schnutie. Tento spôsob aplikácie môže tiež chrániť drevené steny pred plesňou a hnilobou tým, že pôsobí ako ochranné spojivo na drevo. Sprejový korok je možné aplikovať aj priamo na vnútorné steny, ak sa vám páči tento štýl vnútorného obloženia.


Sprejový korok - aplikácia

Sprejový korok – aplikácia. Korok je vysoko obnoviteľný zdroj, zvyčajne pochádza z federálne chránených lesov certifikovaných Forest Stewardship Council – Forest Stewardship Council (FSC) v Portugalsku. Kôra stromov sa zbiera každých deväť rokov po dobu 150 – 250 rokov. Zber korku stromom neškodí. Okrem toho sú granule používané v sprejovom korku typicky odpadovým vedľajším produktom priemyslu korkových zátok.

Sprejový korok je zmesou 80% korkového granulátu a 20% vodou riediteľnej farby, nanášanej striekacou pištoľou a stlačeným vzduchom. Keďže korok v spreji obsahuje 80 % korku, znižuje uvoľňovanie mikroplastov v dôsledku degradácie farby. Porovnajte to s inými elastomérnymi farbami, kde je namiesto toho viac syntetických zlúčenín.

Sprejový korok veľmi dobre uzatvára medzery a uniká vzduch a tesná budova je veľkým krokom k tepelne efektívnej budove. Korok v spreji je možné aplikovať na akýkoľvek správne pripravený povrch – štuky, oceľ, hliník, drevo, tehla, vinyl, šindle a iné. Môžete ho použiť na širokú škálu povrchov.


Usadeniny a prach sa len zriedka prilepia na povrch korku a keď sa objavia, povrch sa dá zmyť. Po desiatich rokoch môže povrchová úprava na slnku vyblednúť ako každá farba a možno bude potrebné ju znova naniesť. Sprejový korok má zdanlivo nekonečné výhody. Je to obnoviteľná surovina a stavebný materiál, vďaka čomu je atraktívnou voľbou pre široké spektrum aplikácií. Používa sa v mnohých aplikáciách, pretože priľne k drevu, kovu, plastu a betónu a používa sa vo vnútri aj mimo budov. Funguje v akomkoľvek prostredí; Je odolný voči UV žiareniu, poveternostným vplyvom a krupobitiu, vysokým a nízkym teplotám, oderu, hubám a plesniam.

Je dokonca ohňovzdorný, spĺňa európsku triedu E a pri tlení nevypúšťa toxické výpary. Korok môže zvýšiť požiarnu odolnosť exteriéru budovy v oblastiach náchylných na požiar. Striekaný korok prispieva k tepelnej izolácii stavebnej konštrukcie, utesňuje vzduchové medzery v budove a pohlcuje zvuk. Pridanie sprejového korku na vonkajšiu stranu budovy je jednoduchý spôsob, ako jednoducho izolovať existujúcu hotovú konštrukciu. Sprejový korok odpudzuje vodu (sťažuje murivo absorbovať vodu), pričom zostáva priedušný a umožňuje prenikanie pary. Ak sú steny opotrebované, môžete na ne naniesť korok v spreji, čím ušetríte prácu a náklady a znížite stavebný odpad. Nepraská a je pružnejšia ako farba a štuk. Je hypoalergénny a samočistiaci, pretože usadeniny a prach sa na jeho povrchu ľahko nelepia.


Izolačná doska Lambourde


Izolačná doska Lambourde

Izolačná doska Lambourde. LAMBOURDÉ je rýchly aplikačný systém určený pre nízkohrubú izoláciu a renováciu budov. Používa sa na mechanické pripevnenie k podlahe alebo stene, poskytuje kompletnú tepelnú a zvukovú izoláciu pod povrchom dreva alebo sadrokartónu. Materiál je 100% prírodný. Má jedinečné tepelné a akustické vlastnosti. Materiál sa ľahko inštaluje vďaka zapusteným lištám a ponúka mechanickú stabilitu.


Izolačná doska Lambourde

Pracuje vo veľmi širokom rozsahu teplôt, od -180 ° C do 120 ° C. Pri veľmi vysokých teplotách neuvoľňuje žiadne toxické látky ako oxid uhličitý. Celková hustota produktu je približne 110 kg/m3. Trieda reakcie na oheň je v európskej špecifikácii označená písmenom E. Kapacita absorpcie zvuku môže byť pri použití tohto produktu až 59 dB. Vďaka portugalskému riešeniu umožňujú lišty zapustené do korku osadiť sadrokartónové aj OSB dosky.


Izolačná doska Lambourde. Po zložení bude doska lambourde odolná voči mnohým chemikáliám, hmyzu a hlodavcom. Môže byť použitý na steny, podlahy a stropy. Používa sa aj na zabránenie úniku chladu z komôr, kde je potrebná nízka teplota. Niekedy sa môžete stretnúť aj s aplikáciou izolácie vibrácií strojov a zariadení. Tento korok je vhodný ako na stavbu od základu, tak aj na renováciu a rekonštrukciu.

X
Objednať vzorky korku
Copy link