BLOG

Korok ako základný materiál pre viacvrstvové štruktúry


Korok je perfektný ako stavebný materiál pre rôzne druhy laminátov a podkladov. Môžete ho použiť ako preglejkové jadro alebo do sadrokartónu. Rozsiahle používanie viacvrstvových panelových materiálov z neho urobilo materiál zvolený v niekoľkých odvetviach a aplikáciách, ako sú ploché, plné a viacvrstvové dverné panely, super izolované okenné rámy, deliace panely pre kancelárske aplikácie a námornú dopravu.

Aglomerovaný korok možno považovať za vhodný materiál na použitie ako základná vrstva v sendvičových paneloch: vykazuje vysokú odolnosť proti tepelnému nárazu, dobré izolačné a akustické vlastnosti a vynikajúce vlastnosti tlmenia vibrácií (Gil 2007; Fortes et al. 2004).


Korok je prírodný materiál s bunkovou štruktúrou so zaujímavou sadou vlastností pre sendvičové štruktúry, tj. S nízkou hustotou, veľmi nízkou priepustnosťou pre kvapaliny a plyny, vysokou stlačiteľnosťou a obnovením rozmerov, nízkou vodivosťou, chemickou stabilitou a trvanlivosťou (Pereira 2007).

Niekoľko štúdií už uvažovalo o použití expandovaného korku ako základného materiálu, vč. sendvičové panely s uhlíkovým epoxidom (Reis a Silva 2009; Castro a kol. 2010). Expandovaný korkový aglomerát je 100% prírodný korkový produkt vyrobený z korkového odpadu a zvyškov alebo z priemyselného korkového odpadu nevhodného na iné použitie (Diaz et al. 2003; Ferreira a Pereira 1986; Pereira a Ferreira 1989).


Expandované korkové aglomeráty sa vyrábajú pomocou korkových granúl v uzavretom autokláve pri vysokej teplote (okolo 300 ° C) a tlaku (okolo 40 kPa) bez použitia lepidla (Pereira a Ferreira 1989; Baptista a Vaz 1993).

Tieto podmienky procesu vedú k: expanzii zátkových buniek a termochemickej degradácii bunkovej steny (Pereira 1992), ako aj k uvoľňovaniu vedľajších produktov, ktoré pôsobia ako prírodné lepidlá medzi granulátmi aglomerátu (Pereira 1992; Amen-Chen et 2001; Rosa a Fortes 1988a)).

Také ekologické, ľahké a lacné sendvičové panely je možné použiť ako súčasť nekonštrukčných štruktúr, ako sú priečky. Použitie sendvičových štruktúr za posledné polstoročie neustále rástlo.


Korok – najlepší spôsob, ako získať vŕzgajúcu podlahu


Vŕzgajúca podlaha je všadeprítomný problém a vŕzganie môže byť dráždivé a sťažovať život. Mnoho ľudí toto neznesiteľné kvílenie namiesto boja s ním znáša. Možno je to len preto, že ľudia nevedia, ako sa toho zbaviť.

V závislosti od príčiny škrípania sa dá zvyčajne veľmi ľahko a rýchlo odstrániť sami, bez pomoci špecialistu. Jedným z hlavných dôvodov je, že keď sa dosky zmenšia, vyschnú, tesne do seba nezapadajú a medzi susednými doskami sú medzery. Keď idete po takejto doske, pohybuje sa, dotýka sa susednej dosky a škrípe.


Ďalším bežným problémom vŕzgajúcich podláh je nesprávne alebo nekvalitné upevnenie na nosníky alebo stropné nosníky dosky alebo rozdielne upevnenie dosiek. Je to spôsobené tým, že medzi parketami a betónovým poterom sa usádzajú rôzne sutiny alebo je podpera príliš tenká. Tiež v závislosti od toho, či škrípe celá podlaha alebo jej časti, existuje niekoľko spôsobov, ako eliminovať nežiaduci hluk.

Ak však máte príležitosť a trochu voľného času, môžete použiť korkovú podložku, najlepšie 2 až 3 mm položenú pod uhlom 45 stupňov. V prvom rade je potrebné posúdiť, v ktorom suteréne by mali byť panely umiestnené a čo je najdôležitejšie (ako (a ak je to vhodné)) na úrovni. V tomto prípade stačí tenká korková podložka, ak sa nechystáte použiť hrubšie podložky so švami v jednej rovine so spojmi panelov.


Expanzia na stenách je opäť potrebná, pretože ako sa teplota zvyšuje, panely môžu zväčšovať svoj objem, ktorý sa zväčšuje a začína praskať alebo sa medzi panelmi vytvoria medzery. To zase spôsobuje infiltráciu vody a výskyt ďalších trhlín.

Čo keby to nebolo vŕzganie celej podlahy, ale iba jej časť, čo je prípad, keď sú najbežnejšie miesta spravidla pozdĺž chodníkov z miestnosti do miestnosti. V problémovej oblasti je potrebné urobiť dieru 8 mm vrtákom.

Rúru vložte pod uhlom 45 stupňov do otvoru pod doskami a pred trepaním fľaše asi 30 sekúnd stlačte montážnu penu. Materiál sa hromadí po 2-3 hodinách, potom môžete v tomto mieste ľahko chodiť. Praskanie by nemalo nastať.


Korok v podkroví – funkčné riešenie


Korok v podkroví je osvedčená izolácia vyrobená z priedušných a difúzne odolných materiálov. Takáto podlaha nestarne, má nadpriemerné zvukovoizolačné vlastnosti a je veľmi odolná. Vďaka prírodným bublinám, ktoré sa tvoria počas prirodzenej expanzie korkového materiálu pri tepelnom spracovaní, má veľmi dobrú tepelnú akumulačnú kapacitu.

Voľba korku má tiež dôležitý vplyv na bezpečnosť v prípade požiaru. Korok sa rýchlo nezapáli, jednoducho žiari a je produktom toho, čo sa nazýva samozhášavé. K mnohým výhodám patrí odolnosť voči hnilobe, hubám a plesniam a po krátkom vetraní prakticky bez zápachu. Najčastejšie je taký korok položený na dosky OSB alebo priamo na podpery podkrovia.


Korok je vhodný aj na izoláciu strechy. Expandovaný korok je napríklad prilepený alebo pribitý k vnútornému povrchu strechy, čo v prípade stavebnej lišty nie je náročná úloha. Tieto panely sú ľahké a dajú sa ľahko rezať. Z tohto dôvodu sú skvelé na otepľovanie a odhlučnenie.

Izolačné korkové panely sú k dispozícii v rôznych hrúbkach. Čím je film hrubší, tým lepšie izoluje. Na izoláciu strechy korkom sa odporúča použiť pláty hrubé asi 15 cm. Aby sa zabránilo tepelným stratám tepelnými mostmi, panely je možné k sebe ukladať diagonálne. Vďaka tomu bude izolácia v týchto ťažkých oblastiach účinnejšia.

Prírodný korok pri rybolove


Lov na plávajúcom korku je pre pobrežný rybolov zásadný. Prírodné korkové plaváky, kedysi vyrobené hlavne z vínnych zátok, sa používajú a často používajú pri rybolove a rybolove. Zatiaľ čo ho rybári používajú z iných materiálov ako plavci, rybári označia polohu háčika korkom zatiahnutím za laná, ktoré obklopujú rybárske siete.

Korok sa tu používa predovšetkým pre svoju vztlak. Na rozdiel od penových a plastových plavákov vyrobených v továrni majú tieto plaváky veľkú váhu, takže súprava s nimi letí do požadovaného bodu bez toho, aby ich rozptyľoval vietor.

Unikátna štruktúra vzduchom plnených korkových buniek robí prírodný korok ľahším ako voda. Na internete nájdete mnoho rybárskych obchodov, ktoré predávajú korkové plaváky alebo rybárske prúty s prírodnými korkovými držadlami, pretože nie sú také klzké ako plastové držadlá.


Na mnohých miestach, najmä v Stredomorí, sa kvôli dostupnosti používa častejšie ako iné materiály. S trochou času a pevnej vôle môžete korok plávať aj sami.

Návody na kutilstvo navrhujú vyvŕtať 3 mm dieru v strede zátky na víno a naplniť ju bambusovou tyčinkou. Použitím schválenej vŕtačky a brúsneho papiera dodáte korkovej zátke charakteristický tvar slzy, skrátite tyč a plavák zakončíte poistkou na druhej strane. Potom špičku omotajte niťou a v prípade potreby natrite tak, aby bola na vode viditeľná. Nasleduje ukážkový video návod, ako si to urobiť sami doma.

https://www.youtube.com/watch?v=JWUBnmM__cw


Granulovaný korok sa naopak niekedy používa ako prísada do návnad. To je napríklad prípad návnady na kapry. Vďaka tomuto prídavku sa do korkových loptičiek používaných pri rybolove zmestí typická proteínová guľa podobnej veľkosti. Pretože korok je prírodný produkt, ktorý veľmi dobre pláva, korkové granule sa pridávajú do základných potravinových zmesí na výrobu pop-up guličiek alebo návnad so zníženou hustotou.


Tlač na prírodný korok – je to možné?


Ako sa na všestranný materiál patrí, korek tiež podlieha rôznym technikám potlače. Nie je to len o technickom korku, ale napríklad aj o korkovej tkanine alebo zátkách na víno. Technológia umožňuje zachovať prirodzené vlastnosti korku a zároveň mu dodáva jedinečný vzhľad prostredníctvom rôznych tlačových technológií

Korkové materiály sa líšia najmä pružnosťou a pevnosťou, vďaka čomu sú vhodné pre priemyselné odvetvia, ako sú stavebníctvo, doprava a obuv. Korok už dávno nie sú len korok, dnes s nimi môžete urobiť úplne čokoľvek.


Veľmi obľúbenou metódou tlače je sieťotlač, napr. na korkových podložkách, korkové tácky. Naša ponuka obsahuje tento typ výtlačkov.

https://korkovapredajna.sk/kategoria-produktu/korkova-podsta/

Takýmto spôsobom môžete dosiahnuť úžasné výsledky a s trochou inšpirácie si doma vytvorte jedinečné prestieranie, vzor na korkovej doske na stenu alebo na korkovú podložku na jogu.

Korok používa aj digitálne výtlačky, napr. s reklamnými podložkami. Takéto marketingové postupy je možné vidieť najmä v krčmách, kde často nájdete korkové tácky na pivo a nápoje potlačené sieťotlačou alebo digitálnou tlačou. Také podložky používajú aj rôzne typy spoločností na zvýšenie povedomia o značke medzi svojimi zákazníkmi.

V poslednej dobe však celkom čerstvý trend snímok korokach vyvolal senzáciu. Vyrábajú sa na korkových doskách. Niektoré spoločnosti, najmä v západnej Európe, majú možnosť objednať si personalizované fotografie prostredníctvom tlače, ktoré vyzerajú veľmi atraktívne a môžu byť skutočne jedinečným darčekom pre milovanú osobu.


Toto samozrejme nie sú jediné používané metódy tlače. Fotografie je možné vložiť na podložku alebo korkový tanier metódou sublimačnej tlače. Potom sa tieto fotografie nelíšia od svojich náprotivkov na fotografickom papieri. Jediným rozdielom je neobvyklý korkový nosič. V nasledujúcom videu môžete vidieť, ako táto technika funguje v praxi:

https://www.youtube.com/watch?v=T14bt6M7nCI

Ďalším typom korku, ak nie najpopulárnejším, na ktorom je potlač použitá, je korková tkanina a najbežnejšie spájaný korkový výrobok, tj. Zátky z korkového vína. V prípade prvého z nich je najbežnejšia tlač na korkové tašky a všeobecne chápané korkové doplnky. Tento priemysel je obzvlášť obľúbený v Portugalsku a množstvo dizajnov a tvarov kabeliek je tam ohromujúcich.

Prvá tlač, ktorá sa objavila v 18. storočí, bola však na zátkách vína. Výrobcovia vína a majitelia vinárstiev označujú svoje výrobky týmto odtlačkom viac ako 200 rokov. Každá zátka z prírodného korku zobrazuje pri otvorení logo výrobcu alkoholu.


3D tlač z prírodného korku


Prírodný korok si tiež našiel svoje miesto v priemysle 3D tlače, ktorý sa vyvíja už niekoľko rokov. Sú to vlákna, tj. Materiály používané v procese 3D tlače metódou ukladania roztaveného materiálu. V roku 2015 vyvinul európsky výrobca vlákien 3D tlačiarní ColorFabb inovatívne vlákno s názvom corkFill a ako naznačuje názov, malo by ponúkať vlastnosti podobné korku, pretože je to zmes korku a vlákna PLA / PHA z ColorFabb.

https://colorfabb.com/corkfill

Fotografie dostupné na webových stránkach spoločnosti ukazujú vysokú úroveň podrobností a veľmi dobre vyzerajúce farebné výsledky výtlačkov vyrobených z nového korkového vlákna. Pretože je založená na vlákne PLA / PHA, tlač je jednoduchšia a nevyžaduje na 3D tlačiarni prítomnosť vyhrievanej platformy (HBP).


PLA je jedným z najobľúbenejších vlákien používaných v 3D tlačiarňach. Skratka PLA označuje polylaktid alebo kyselinu mliečnu. Je zaujímavé, že na výrobu tohto materiálu sa používa kukuričná múka alebo cukrová trstina. PLA je považovaný za biologicky odbúrateľný a biokompatibilný materiál – používa sa v implantátoch alebo stentoch a v mnohých ďalších výrobkoch, ktoré používame každý deň.


V roku 2019, ako uvádza portál https://3dprinterchat.com/, sa portugalskej študentke Tatiane Antunes podarilo vytvoriť 100% biologicky odbúrateľné korkové vlákno pre 3D tlač. Túto metódu vyvinula na univerzite v Aveiro (UA) v rámci svojej diplomovej práce z materiálovej vedy. Témou jej práce bol problém vzniku korkového odpadu pri výrobe prírodných korkových zátok.


Prvé stacionárne obchod Google zdobený prírodným korkom


Pred mesiacom otvoril Google prvý fyzický obchod v New Yorku. Z nášho pohľadu by informácie zostali nepovšimnuté, keby sa táto najvýnosnejšia spoločnosť na svete nerozhodla vyzdobiť areál korkom a korkovým nábytkom.

Pri navrhovaní interiéru sa použili poznatky z relatívne mladého vedného odboru, neuroestetiky. Toto pole skúma, ako vizuálna estetika ovplyvňuje naše telo a myseľ.

Nábytok poľského dizajnéra Daniela Michalika sa používal v sídle spoločnosti v Chelsea v New Yorku. Nábytok vrátane pohoviek a stolov v oválnom tvare je vyrobený zo svetlého dreva a korku v neutrálnych farbách, vďaka čomu výrobky vyniknú.


Korok bol okrem iného použitý na dosiahnutie certifikácie LEED Platinum – čo je najvyššia možná certifikácia v kontexte hodnotenia zelených budov. Interiér je navrhnutý tak, aby sa konečný príjemca cítil rovnako pohodlne ako doma.

V blízkosti hlavného vchodu je 5 metrov vysoká okrúhla sklenená konštrukcia (navrhnutá a vyrobená s miestnymi partnermi v New Yorku) známa ako Google Imagination Space. Vďaka prispôsobeným interaktívnym obrazovkám s rotujúcimi exponátmi si návštevníci môžu vychutnať to najlepšie z produktov a technológií, počnúc prostredím Google Translate a našimi schopnosťami strojového učenia.

Obchodom prechádza tenká línia čierneho kovu, ktorá označuje plynulú a pútavú cestu medzi rôznymi displejmi. Centrálny okrúhly pult, ktorý funguje ako technická podpora, má svätožiaru neónovej farby, ktorá v kruhu niekoľkokrát hovorí „Tu pre pomoc“.


Sedadlá vo forme lavíc, stoličiek a stoličiek môžu používať kupujúci aj tí, ktorí hľadajú rady o produkte. Vo výkladoch sú osvetlené „odkryté škatule“, ktoré prezentujú produkty Google a umožňujú okoloidúcim komunikovať s nimi pomocou technológie rozšírenej reality.

Pôvodné informácie sa objavili na blogu Google, ktorý nájdete na tejto adrese.

https://blog.google/products/devices-services/google-store-nyc/


Najlepšie korkové inšpirácie


V tejto zložitej dobe, keď mnoho ľudí pracuje na diaľku alebo majú prestoje v dôsledku epidémie koronavírusov, odporúčame vám využiť tento čas a pozrieť sa na naše prierezové inšpirácie týkajúce sa korku, v ktorých sa pozrieme na výhody tohto fascinujúceho materiálu. chcete predstaviť čo najkomplexnejšie.

Málokto vie, ale od roku 1912 sú ceny Glassberries Design Awards každoročnou súťažou o obalový dizajn. Koncept súťaže bol inšpirovaný životným cyklom skla a je založený na štyroch pilieroch: pevná identita, tvorivosť, inovácia a udržateľnosť.
Ceny Glassberries Design Awards jednoznačne prispievajú k inovácii a vývoju produktov na základe štyroch princípov: rast, čas potrebný na uvedenie na trh, priemyselný dizajn a neustále zlepšovanie služieb zákazníkom.

Neustále sa zaujíma o environmentálnu efektívnosť a sociálnu zodpovednosť, podporuje vzdelávanie, miestne komunity a má aktívnu politiku na minimalizáciu dopadov na životné prostredie.
Ďalej predstavujeme dizajn Cristiana Carvalha a Francisca Cardosa, ktorý sa samozrejme vyznačuje zaujímavou zátkou na fľašu s krytom z prírodného korku.


Ďalším zaujímavým nápadom na použitie korku je aj výzdoba v podobe mapy sveta, ktorú si čoraz častejšie vyberajú ekologicky uvedomelí zákazníci pre zaujímavú výzdobu, napr. za detskú izbu, ale nielen. Takáto mapa funguje dobre aj v kancelárii alebo jednoducho ako prvok interiérového dizajnu, kde môžu nadšení cestovatelia označiť miesta, ktoré navštívili, vlajkami.

Správna hrúbka korku, ktorá je síce málo známa, ale napriek tomu obľúbená odborníkmi v odbore, je populárnym spôsobom, ako upokojiť nahrávacie štúdio. Odvážne nahrádza zvukovoizolačnú penu a javí sa ako druhé najpopulárnejšie použitie prirodzenej zvukovej izolácie po tom, čo žije v bytovom dome a musí stíšiť stenu pred trochu hlasnejším susedom.

Najbežnejším striedavým materiálom, ktorý sa tu používa, sú korkové dosky, korok v rolke alebo expandovaný korok. Najbežnejšia používaná hrúbka je 10 mm korok


korková izolácia pre vozidlá nasa

Ako ozdoba na stenách kúpeľne sa veľmi často používa dekoratívny korok. Správne použitie zabráni vniknutiu vlhkosti, plesní alebo húb. Vďaka veľkému výberu hmoždiniek si každý nájde vzor sám pre seba. V našom obchode nájdete okolo 30 prevedení hmoždiniek, ktoré je možné použiť nielen v kúpeľni, ale aj v spálni, kuchyni alebo v kancelárii

Jóga je odvetvie, pre ktoré má korok tiež čo ponúknuť. Cvičebné kocky, podložky alebo podložky sú vynikajúcou alternatívou k výrobkom pre jogu zo syntetických materiálov. Nehovoriac o tom, že ide potom o výrobky, ktoré sú odolnejšie a ľahšie sa udržiavajú.

Ešte menej známou, ale rovnako dôležitou úlohou korku je izolovať trajekty a satelity NASA. Podľa New York Times bola kolosálna vonkajšia palivová nádrž raketoplánu Colossal čiastočne izolovaná 497 kilogramami korku odobratými z kôry 225 korkových dubov v Portugalsku.

Korok je zmiešaný s iným materiálom, aby izoloval 154-metrovú nádrž, ktorá nesie studený kvapalný vodík a kyslík pre tri hlavné motory trajektu.
Nádrž je jediný segment raketoplánu, ktorý sa opätovne nepoužíva. Je vyhodený vysoký 70 míľ a rozpadá sa v Indickom oceáne.
Tank postavila spoločnosť Martin Marietta Corporation na Bay Street. Louis, Missouri. Spoločnosť kúpila korok vo výške 45 000 libier pre množstvo externých nádrží a početné testy pôdy.


Zelená stena – úžasná móda pre vertikálne záhrady


Vertikálna záhrada je technika pestovania rastlín na vertikálne zavesenej doske pomocou hydropónie. Veľmi často sú také panely vyrobené z expandovaného alebo stenového technického korku. Tieto jedinečné konštrukcie môžu byť samostatne stojace alebo pripevnené na stenu. Vertikálne záhrady sa využívajú už od staroveku. Mnoho moderných vertikálnych záhrad môže trvať desaťročia a dodať modernému podnikaniu charakter.

Vertikálne záhrady sú skvelou alternatívou k kvetinovým kvetom v kancelárskych priestoroch. Zatiaľ čo rastliny v kvetináčoch majú výhodu, že ich je možné umiestniť kamkoľvek, môžu zaberať miesto a vyžadovať veľa údržby. Vertikálnym záhradám však stačí na starostlivosť iba jedna veľká doska, ktorá poskytne sviežu farbu v akomkoľvek profesionálnom pracovnom alebo životnom prostredí.

Vertikálne záhrady alebo zelené steny?

Vertikálne záhrady majú veľa rôznych názvov: živé zelené steny, živé steny a machové steny. Nech už im hovoríte čokoľvek, tieto vertikálne rastlinné štruktúry môžu byť malé ako rám obrazu alebo mohutné ako 60 stôp široké majstrovské dielo.


Vertikálne záhrady môžu byť umiestnené v hotelových lobby, firemnom sídle alebo dokonca na malom nádvorí. Vertikálne záhrady nielen vyzerajú pôsobivo, ale vďaka prírodným upokojujúcim vlastnostiam sa vďaka nim budete cítiť príjemnejšie aj vo svojom okolí.

Vertikálne vnútorné záhrady

Zelené steny sú nielen skvelým prvkom interiérového dizajnu, ale tiež pomáhajú prirodzenému prúdeniu vzduchu do životného prostredia.

Tieto záhrady môžu pozostávať z mnohých rôznych druhov rastlín; Paprade, Ficus repens, Pilea a Calathea sú najobľúbenejšie druhy rastlín používaných v zelených stenách. Vertikálne záhrady sú tiež veľmi efektívne z hľadiska priestoru a môžu vyplniť akýkoľvek prázdny priestor na stene.


Mnoho kancelárskych pracovníkov je vo vzduchu vystavených pôsobeniu mnohých škodlivých chemikálií, napríklad formaldehydu a oxidu uhoľnatého. Vertikálne záhrady fungujú ako prírodný systém čistého vzduchu, ktorý podporuje lepšiu dýchaciu atmosféru a celkovo zdravšie prostredie.

Rastliny tiež pomáhajú znižovať hlukové znečistenie, čo vytvára tichšie pracovné prostredie pre obyvateľov budov

Vertikálne vonkajšie záhrady

Mnoho budov v krajine a na celom svete má vonku vertikálne záhrady. Mnoho vonkajších záhrad obsahuje mach, vinič a ďalšie rastliny, ktoré sa bežne používajú vo vertikálnych vonkajších záhradách.

Výhodou vertikálnych vonkajších záhrad je prirodzené priame slnečné svetlo, aby sa im dobre darilo.
Ponúkajú tiež vynikajúcu ochranu a izoláciu budov pred zmenami teploty, UV žiarením a prudkým dažďom. V lete používajú na ochladenie vzduchu okolo seba proces nazývaný evapotranspirácia.


Korok ako zvukotesný materiál


Existujú dve hlavné kritériá, vďaka ktorým je materiál vhodný na zvukovú izoláciu. Prvým je odhlučnenie. Druhá blokuje zvuk úplne. Na zvukovú izoláciu sa často používajú materiály na báze dreva, ako je korok. Vďaka svojej voštinovej štruktúre je veľa priestoru na umiestnenie vzduchových bublín.

Tieto bubliny účinne obmedzujú šírenie zvuku v miestnosti a mimo nej a blokujú tok zvukových vĺn. Absorpcia zvuku všeobecne vyžaduje mäkké a pórovité materiály, ktoré umožňujú odrážanie energie zo zvuku v materiáli, kým nie je rozptýlený.


Pri výbere zvukovej izolácie berieme do úvahy hlavne faktor redukcie hluku (NRC Noise Reduction Сoefficient) a triedu prenosu zvuku (STC Sound Transmission Сlass).

Index NRC je index absorpcie zvuku vo vašej miestnosti a veľmi dôležitý parameter, ak chcete mať domáce nahrávacie štúdio, miestnosť, kde môžete sledovať filmy s veľmi dobrou akustikou alebo počúvať hudbu vo vysokom rozlíšení. NRC je mierka toho, koľko zvuku absorbuje konkrétny materiál.

Preto sa najčastejšie používa na stanovenie akustických vlastností panelov, priečok, kancelárskych obrazoviek a akustických stenových panelov. Ak chcete lepšiu akustiku miestnosti, je najdôležitejším displejom NRC.


Ak však máte záujem o zníženie vonkajšieho hluku, mali by ste venovať pozornosť hlavne triede prenosu zvuku. Napríklad 3 mm hrubá zásuvka môže znížiť hluk zvonku o 10 dB a 6 mm doska s plošnými spojmi o 20 dB.

Na zvukovú izoláciu sa najčastejšie používajú materiály ako korkové chrbty, korkové dosky, korkové rolky, napínacie zátky alebo vyššie uvedené hmoždinky. Pri korku sa výrazne znižuje vonkajší aj vnútorný hluk. Účinnosť izolácie zjavne závisí od hrúbky. Hrúbka 20 mm nám však poskytuje požadovanú úroveň bezpečnosti prostredníctvom rôznych zvukov za stenou alebo z ulice.

Takáto investícia sa určite vyplatí, zaistí nielen pohodlie používania bytu alebo domu, ale aj rôzne ďalšie výhody, ktoré syntetická izolácia neposkytuje.
Medzi tieto výhody patrí ochrana pred vlhkosťou, plesňami a plesňami. Korok je mimoriadne odolný, bezpečný pre deti a alergikov, je prírodný a vyzerá skvele. Okrem toho môže slúžiť aj ako nástenka pre dôležité poznámky alebo informácie bez poškodenia steny.


X
Objednať vzorky korku
Copy link
Powered by Social Snap