Lepidlo na korok

V našej ponuke nájdete dva druhy korkových lepidiel, kontakt a vodu. Lepidlo na korkové steny sa používa na lepenie korku na podlahy, steny a stropy, PVC dlaždice. S vodným lepidlom môžu byť surové podlahové krytiny a dlaždice zlepené korkom (aj pod podlahovým vykurovaním). Používa sa tiež na lepenie nelaminovaných a nenatieraných korkových obkladov (dosiek, listov, zvitkov).

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Lepidlo na prírodný korok – Najvyšší výkon:

Naše lepidlo bolo vytvorené pre najvyšší výkon a odolnosť. Ideálne na pripevnenie korkových dosiek, korkových zátok alebo korkových parkiet. Bez ohľadu na projekt naše lepidlo zaistí pevné a odolné spojenie.

Vďaka pokročilému zloženiu nášho lepidla poskytujeme pevné spoje, ktoré sú odolné voči zaťaženiu a teplotným zmenám. Vaše podlahy, steny a nábytok zostanú pevné roky!

Vďaka špeciálnej aplikácii nášho lepidla je inštalácia veľmi jednoduchá. Aj keď nie ste skúsený kutil, naše lepidlo vám poskytne profesionálny výsledok.

Kontaktné lepidlo alebo možno vodné lepidlo

Ak si vyberiete naše kontaktné lepidlo, vyberiete si aj univerzálne lepidlo, ktoré vám umožní inštalovať našu hmoždinku nielen na bežnú omietkovú stenu, ale aj na neobvyklé povrchy, ako je kov alebo plast. Pri použití tohto typu lepidla sa však uistite, že ste schopní odstrániť charakteristický zápach podobný budaprénu.

Ak však chcete lepidlo, ktoré nevypúšťa zápach a po ktorom môžete miestnosť ihneď používať, zvoľte lepidlo na vodnej báze (polymérové ​​lepidlo). Je bezpečný pre deti aj alergikov. Po niekoľkých sekundách sa odparením vody spojí s lepeným povrchom.

Riedenie sušeného korkového kontaktného lepidla s toluénom

Na získanie vhodnej konzistencie alebo na uľahčenie aplikácie je možné použiť riedenie kontaktného lepidla toluénom. Pred začatím tohto procesu je však dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel:

Zabezpečenie:

Toluén je chemikália, ktorá môže byť zdraviu škodlivá a pri nadmernej expozícii dokonca nebezpečná. Pracujte v dobre vetranom priestore, uprednostňuje sa mechanické vetranie a používajte vhodné osobné ochranné prostriedky, ako je maska ​​a rukavice.

Pomer riedenia:

Pomery riedenia závisia od konkrétneho lepidla a toluénu.
Testovanie na malej vzorke:

Pred riedením väčšieho množstva lepidla vyskúšajte na malej vzorke, či dosiahnete požadované výsledky.

Použite šikovným spôsobom:

Toluén používajte postupne, pridávajte do lepidla postupne a miešajte, aby ste sa vyhli nadmernému riedeniu.

Dobré podmienky aplikácie:

Zriedené lepidlo nanášajte v podmienkach, ktoré podporujú rýchle odparovanie toluénu, ako je dobré vetranie a mierne teploty.

Riedenie sušeného polymérového lepidla na korok na vodnej báze vodou.

Riedenie polymérneho lepidla na vodnej báze sa zvyčajne vykonáva pomocou vody. Tu sú kroky, ktoré môžete podniknúť pri riedení korkového lepidla na vodnej báze:

Príprava vody:

Používajte čistú, vlažnú vodu. Nepoužívajte horúcu vodu, pretože to môže ovplyvniť vlastnosti lepidla.

Pomer riedenia:

Pokúste sa pridávať vodu postupne, aby ste zabránili nadmernému zriedeniu lepidla. Typicky sú použité pomery okolo 5-10 % vody vo vzťahu k objemu lepidla.

Miešanie:

Lepidlo a vodu dôkladne premiešajte, aby ste získali jednotnú konzistenciu

Testovanie na malej vzorke:

Pred riedením väčšieho množstva lepidla sa vždy odporúča vyskúšať na malej vzorke. To vám umožní skontrolovať, či dosiahnete očakávané výsledky.

Zachovanie vhodných vlastností lepidla:

Pamätajte, že riedenie lepidla môže ovplyvniť jeho vlastnosti, ako je viskozita a priľnavosť. Preto je dôležité dosiahnuť rovnováhu medzi dosiahnutím správnej konzistencie a zachovaním základných vlastností lepidla.