Auto potiahnuté korkom


Auto potiahnuté korkom

Auto potiahnuté korkom. Zátky z fliaš sa používajú v naozaj nezvyčajných oblastiach. Jedným z nich, ktorý sa používa prinajmenšom na niekoľkých miestach po celom svete, je použitie korkových zátok na fľaše ako novej „karosérie“. Prvé z áut, ktoré sme našli na internete, je BMW Isetta. Jeho americký kupec Daune Sanders strávil takmer rok lepením 1900 dopravných zápch na povrch svojho malého auta.


Auto potiahnuté korkom

„Keď som začal s projektom, hľadal som na internete a nikde na svete som nenašiel, že by niekto zostrojil korkovú gitaru. Jedna bola v Portugalsku, ale bola pochybná. prírodný korok,“ hovorí Jose Rodrigues. Trvalo dve rokov na stavbu gitary. Vznikla ako súčasť jeho diplomovej práce. Prvý rok umelec venoval akademickému výskumu a ďalší navrhol a vyrobil nástroj, ktorého hmotu tvorí 75 % expandovaný korok. Projekt sa začal v roku 2019 značka, ktorú spustil Joao Rodrigues a jeho kolega.Firma Mai’Land Guitars už takúto gitaru ponúka za 1000 eur a niekoľko rozšírených korkových obalov.


Auto potiahnuté korkom. Ďalšie vozidlo tohto typu bolo videné v Los Angeles a jeho majitelia sa novou akvizíciou pochválili aj online. Tretí príklad, s ktorým sa môžeme stretnúť pri hľadaní informácií o podobných predstavách o majiteľoch áut, pochádza z Francúzska. Claude Penin, bývalý cyklista na dôchodku a milovník kvalitných vín, spojil svoje dve vášne s nezvyčajnými prácami s korkovými zátkami.

Recyklácii korkových zátok sa venuje už päť rokov. Spočiatku bol jeho vášňou korkové bicykle, ale keď mu kamarát daroval jazdený Renault, skočil po príležitosti a vozidlo skončilo úplne pokryté zátkami od vína. Vďaka svojej práci v tejto oblasti je známy ako „Papa Bouchon“.


Pridaj komentár

X
Objednať vzorky korku
Share via
Copy link