Korok – najlepší spôsob, ako získať vŕzgajúcu podlahu


Vŕzgajúca podlaha je všadeprítomný problém a vŕzganie môže byť dráždivé a sťažovať život. Mnoho ľudí toto neznesiteľné kvílenie namiesto boja s ním znáša. Možno je to len preto, že ľudia nevedia, ako sa toho zbaviť.

V závislosti od príčiny škrípania sa dá zvyčajne veľmi ľahko a rýchlo odstrániť sami, bez pomoci špecialistu. Jedným z hlavných dôvodov je, že keď sa dosky zmenšia, vyschnú, tesne do seba nezapadajú a medzi susednými doskami sú medzery. Keď idete po takejto doske, pohybuje sa, dotýka sa susednej dosky a škrípe.


Ďalším bežným problémom vŕzgajúcich podláh je nesprávne alebo nekvalitné upevnenie na nosníky alebo stropné nosníky dosky alebo rozdielne upevnenie dosiek. Je to spôsobené tým, že medzi parketami a betónovým poterom sa usádzajú rôzne sutiny alebo je podpera príliš tenká. Tiež v závislosti od toho, či škrípe celá podlaha alebo jej časti, existuje niekoľko spôsobov, ako eliminovať nežiaduci hluk.

Ak však máte príležitosť a trochu voľného času, môžete použiť korkovú podložku, najlepšie 2 až 3 mm položenú pod uhlom 45 stupňov. V prvom rade je potrebné posúdiť, v ktorom suteréne by mali byť panely umiestnené a čo je najdôležitejšie (ako (a ak je to vhodné)) na úrovni. V tomto prípade stačí tenká korková podložka, ak sa nechystáte použiť hrubšie podložky so švami v jednej rovine so spojmi panelov.


Expanzia na stenách je opäť potrebná, pretože ako sa teplota zvyšuje, panely môžu zväčšovať svoj objem, ktorý sa zväčšuje a začína praskať alebo sa medzi panelmi vytvoria medzery. To zase spôsobuje infiltráciu vody a výskyt ďalších trhlín.

Čo keby to nebolo vŕzganie celej podlahy, ale iba jej časť, čo je prípad, keď sú najbežnejšie miesta spravidla pozdĺž chodníkov z miestnosti do miestnosti. V problémovej oblasti je potrebné urobiť dieru 8 mm vrtákom.

Rúru vložte pod uhlom 45 stupňov do otvoru pod doskami a pred trepaním fľaše asi 30 sekúnd stlačte montážnu penu. Materiál sa hromadí po 2-3 hodinách, potom môžete v tomto mieste ľahko chodiť. Praskanie by nemalo nastať.


Pridaj komentár

X
Objednať vzorky korku
Share via
Copy link