Prvé stacionárne obchod Google zdobený prírodným korkom


Pred mesiacom otvoril Google prvý fyzický obchod v New Yorku. Z nášho pohľadu by informácie zostali nepovšimnuté, keby sa táto najvýnosnejšia spoločnosť na svete nerozhodla vyzdobiť areál korkom a korkovým nábytkom.

Pri navrhovaní interiéru sa použili poznatky z relatívne mladého vedného odboru, neuroestetiky. Toto pole skúma, ako vizuálna estetika ovplyvňuje naše telo a myseľ.

Nábytok poľského dizajnéra Daniela Michalika sa používal v sídle spoločnosti v Chelsea v New Yorku. Nábytok vrátane pohoviek a stolov v oválnom tvare je vyrobený zo svetlého dreva a korku v neutrálnych farbách, vďaka čomu výrobky vyniknú.


Korok bol okrem iného použitý na dosiahnutie certifikácie LEED Platinum – čo je najvyššia možná certifikácia v kontexte hodnotenia zelených budov. Interiér je navrhnutý tak, aby sa konečný príjemca cítil rovnako pohodlne ako doma.

V blízkosti hlavného vchodu je 5 metrov vysoká okrúhla sklenená konštrukcia (navrhnutá a vyrobená s miestnymi partnermi v New Yorku) známa ako Google Imagination Space. Vďaka prispôsobeným interaktívnym obrazovkám s rotujúcimi exponátmi si návštevníci môžu vychutnať to najlepšie z produktov a technológií, počnúc prostredím Google Translate a našimi schopnosťami strojového učenia.

Obchodom prechádza tenká línia čierneho kovu, ktorá označuje plynulú a pútavú cestu medzi rôznymi displejmi. Centrálny okrúhly pult, ktorý funguje ako technická podpora, má svätožiaru neónovej farby, ktorá v kruhu niekoľkokrát hovorí „Tu pre pomoc“.


Sedadlá vo forme lavíc, stoličiek a stoličiek môžu používať kupujúci aj tí, ktorí hľadajú rady o produkte. Vo výkladoch sú osvetlené „odkryté škatule“, ktoré prezentujú produkty Google a umožňujú okoloidúcim komunikovať s nimi pomocou technológie rozšírenej reality.

Pôvodné informácie sa objavili na blogu Google, ktorý nájdete na tejto adrese.

https://blog.google/products/devices-services/google-store-nyc/


Pridaj komentár

X
Objednať vzorky korku
Share via
Copy link